logo

Duální přístup, rychlé jednání,řešení nestandartních situací a především plná spokojenost.

Koberce a čalounění patří nezbytně k designu bytu a dokážou místnost výborně oživit a zútulnit. Nicméně každý takový materiál se používáním znečistí, a vyžaduje tedy pravidelné čištění a údržbu. Problém nastává v okamžiku, kdy se nám na drahý peršan vylije víno či šťáva. Vyčistit dokonale skvrny z koberců a čalounění není totiž vždy snadné, navíc neodborným čištěním se může koberec či čalounění pohovky nadobro poškodit.

S pravidelným čištěním i se skvrnami všeho druhu si poradíme za Vás.

Jsme specialisté na čištění koberců a čalounění s mnohaletými zkušenostmi v oboru. S námi se můžete spolehnout na dokonale čisté koberce

Použiváme efektivní a zároveň šetrné čisticí prostředky.

 

Využíváme moderní technologie odstraňování skvrn.

 

Používáme profesionální stroje, které zajistí dokonalé vyčištění a následně rychlé schnutí koberců.

 

U běžných koberců v pokojích je vhodné pravidelné čištění jednou do roka. V případě zátěžových koberců, které jsou pravidelně využívány a namáhány (vstupní chodba či hala, kancelář) by čištění mělo probíhat alespoň dvakrát do roka.

Pravidelné šetrné čištění výrazně prodlouží životnost Vašich koberců a čalouněných souprav.

 

Čištění se provádí tímto způsobem.

Část lze mechanicky odstranit (bláto lze vykartáčovat, žvýkačku zmrazit přiložením obkladu s ledem a pak seškrábat, vosk je naopak třeba nahřát a žehličkou přes savý papír přežehlit).

 

Zbytek nečistot je nutné rozpustit  vhodnou látkou. S řadou skvrn si poradí saponát, nicméně ne všechny nečistoty jsou vodou dobře rozpustné. Na řadu přichází chemie. Mastné skvrny neodolají benzínu či tetrachlormetanu, nejrůznější barvy a laky lze odstranit acetonem, lihem či terpentýnem, skvrny od vína posypeme solí a vyčistíme čpavkovou vodou